Niğde’de Depremden Hasar Gören 13 Bina Mühürlendi

ENES BIREY ÖZMEN

Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Niğde’bile kötülük gören 13 bina mühürlendi. Mühürlenen benzeri binanın sarsıntı anındaki görüntüleri bir vatandaşın el telefonu kamerasına yansıdı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Niğde’da engel gören 13 bina mühürlendi. Niğde Belediyesi yoluyla konuyla ilişik şu izah yapıldı:

“13 BİNA MÜHÜRLENDİ”

“6 Şubat’ta Kahramanmaraş ilinde 9 saat arayla meydana gelen iki şişman yer sarsıntısı ilimizde üstelik zehir tıpkısı şekilde hissedilmiştir. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü koordinasyonunda Belediyemiz, İl Özel İdare, Belde Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve İnşaat Mühendisleri Odası ustalık personelleri şehrimizdeki hasar tayin çalışmalarına başlamıştır. Hasar belirleme çalışmaları bitmeme etmekte olup şu asıl kadar yapılan icraat çerçevesinde iki yapı mutedil hasarlı, 11 yapı bati hasarlı namına tayin edilmiş alçak ve mutedil hasarlı olan toplam 13 çatı için Zabıta Müdürlüğümüz yoluyla temhir işlemi işlenmiş olup, binaların boşaltılması kontrollü tıpkı şekilde devam etmektedir. Bu binalarda eğleşme fail vatandaşlarımızın belediyemize başvuruda bulundukları takdirde arızi adına tahaffuz ve hicret işlemleri belediyemiz marifetiyle karşılanacaktır.”

Share: