Sağlıklı belde için İstanbul’dan Konya’ya yola sâdır çiftteker takımı Afyonkarahisar’da

Yer Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) ile İrfander Terbiye Yardımlaşma ve Dostluk Derneğinin düzenlediği ” Eyüp Şehriyâr’dan Mevlana’ya Sağlıklı Yer İçin Velespit Turu”na katılan sporcular, Afyonkarahisar’da mola verdi.

İstanbul’dan 26 Eylül’birlikte dosdoğru çevre için yola sâdır 15 bisikletli, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Kütahya’nın peşi sıra Afyonkarahisar’a ulaştı.

Sporcular, 620 kilometrelik seyahat esnasında farkındalık bina etmek adına mekân temizliği üstelik yapıyor.

ÇEKUD Genel Sekreteri Süleyman Coşar, AA muhabirine, etkinlik talebinin derrace sporcusu gençlerden geldiğini söyledi.

Derneklerinin ağaçlandırma faaliyetleri, erke tasarrufu, su kullanma verimliliği, sofrada muvaffakiyetsiz daha çok ve mankafa dönüşümle ilgilendiren çevre bilincini geliştirici eğitim bilimi faaliyetleri yaptığını nâkil Coşar, şu değerlendirmede bulundu:

“Gençlerden mevrut talebi kabul ettik, Konya Büyükşehir Belediyesi dahi etkinliğimize destek verdi. 26 Eylül’birlikte gün ortası namazından sonraları 15 bisikletli sporcumuzla Eyüp Hükümdar Camisi önünden akım ettik. Güzergahımızdaki illerdeki kıymetlerimizi da ziyaret ediyoruz. İznik’te Eşrefoğlu Rumi Hazretleri ile Afyonkarahisar’da ise Abdurrahim Misri ve Sultan Divani Hazretlerine ziyarette bulunduk. Demin birlikte Konya’ya makul yola çıkıyoruz.”

Sporcular, ferda Konya’da olacak.

Share: