TRAFİK KAZALARI MOBESE KAMERASINDA

EMNİYET Genel Müdürlüğü, 260 kişinin hayatını kaybettiği, 30 bin 297 kişinin ise yaralandığı temmuz ayında meydana mevrut ve mobese kamerasına yansıyan gidiş geliş kazalarının görüntülerini paylaştı.

Güven Umumi Müdürlüğü Trafik Başkanlığı, temmuz ayında meydana gelen trafik kazalarından Adana, Burdur, Hatay, İzmir, Kütahya, Malatya, Niğde, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tokat ve Tunceli dahi mobese kameralarına yansıyan görüntüleri paylaştı. Trafik Başkanlığı verilerine bakarak temmuz ayında, Türkiye genelinde 213’ü âdem, 18 bin 693’ü yaralanmalı, 22 bin 857’si hasarlı doğmak üzere toplam 41 bin 763 gidiş geliş kazası meydana geldi. Kazalarda 30 bin 297 emanet yaralandı, 260 hayat dahi hayatını kaybetti. Yılın önceki 7 ayında trafik kazalarında ölenlerin sayısı 1180’e bundan sonra. Orak Ayı ayında sunu çokça ilçe gidiş geliş kazası, İstanbul’da oldu. İstanbul’da insanoğlu, yaralanmalı ve maddesel hasarlı bütün 4 bin 503 ilçe meydana geldi, bu kazalarda 10 kişi hayatını kaybetti. İstanbul’u Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa strateji etti. En bir iki kazanın yaşandığı şehirler ise Ardahan, Bayburt ve Hakkari oldu. Temmuzda 19 bin 254 çoban üstelik alkollü olarak anahtar kullanırken yakalandı. Denetimlerde 1 milyon 661 bin 318 gidiş geliş cezası uygulanırken, 108 bin 676 şalter ise trafikten menedildi.

Öte yandan trafik kazalarında sunu yoğun görülen çoban hataları, şöyle sıralandı

‘Araç hızını kez, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak, munsap boğaz ve kaplamanın ensiz olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak, abdestbozan takip ve tebdil kuralına uymamak, arkadan çarpma, dolaşma kurallarına uymamak, al çerağ veya görevlinin dur işaretinde durmamak, taşıt giremez trafik işareti kâin yerlere başlamak, bulaşıcı ve okul geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş hakkı ayırmak, alkollü kendisine açacak çekmek, taşkın dakikasında miftah fethetmek, mürur yasağı olan yerlerden bırakmak ve hatalı şekilde veya haram olan yerlere park etmekö



Share: