Türkiye genelinde yıldırıcı sayısı 100’ün altına düştü

Açıkgöz Umumi Komutanı Orgeneral Arif Ağırbaşlı, 65. Hükümet Iblağ Bakanı Ahmet Aslan ile birlikte Kağızman’da kâh ziyaretlerde bulundu. Helikopter ile Madur ve Çemçe kırsalında alarga inceleme işleyen Uyanık Genel Komutanı ve beraberindeki gök bilimi daha sonradan Kağızman komando taburuna geçtiler. Burada komandolara seslenen Açıkgöz Genel Komutanı Orgeneral Arif Ağırbaşlı, ” Tunceli’de, Muş’ta, Amanos’ta, Madur, Çemçe’de biricik tıpkı terörist kalmadı. Bundan Sonra talih genelinde terörist sayısı 100’ün altına düştü. Hareket alanlarını tamamen kısıtladık kahraman askerimiz polisimizin mücadelesini takdirle izliyoruz hepinizin alınlarından öpüyorum” dedi.

Uyanık Genel Komutanı Orgeneral Arif Ciddi, elan sonraları ulaştırma eski bakanı Ahmet Arslan ili birlikte Kağızman komando taburunda askerlerle dostane ettiler. Heyete Kağızman Kaymakamı Okan Daştan ve askeri erkan haremlik etti.

Orgeneral Ağır Sıklet henüz sonra beraberindekiler ile kaza merkezinde vatandaşlar ile benzeri araya gelerek kardeşçe ettiler. İlçe halkının pahal ilgisinden berenarı kıvançlı olan Arif Aheste Vakarlı ve Aslan ilçe halkı ile gelişigüzel merkezde mevcut martir yüzbaşı Ferhat Dikici parkını müzakere ederek dua ettiler. Vatandaşları kırmayan gök bilimi birlikte çay içti. – KARSShare: