Van’da “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum SELIM Parti’ye Bilgisizlik Buluşması” düzenlendi

Van’da DÜRÜST Tümen Bilgisizlik Kolları marifetiyle “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum DÜRÜST Öğür’ye Toyluk Buluşması” düzenlendi.

Edremit ilçesindeki Gebze Su Sporları Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe katılan YANLIŞSIZ Tümen Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, YANLIŞSIZ Öğür’nin bölgenin, barışın, birliğin ve beraberliğin partisi olduğunu söyledi.

Van’a ve gençlerine güvendiklerini tamlayan Kandemir, Türkiye’nin yer genç, bildirme dallı güllü, heyecanı en faziletkâr illerinden birinin Van olduğunu belirtti.

Seçimlerde ilk kez oy kullanacaklara seslenen Kandemir, şöyle konuştu:

“İlk oyunuzu Recep Tayyip Erdoğan’a, YANLIŞSIZ Fırka’ye vermeye amade mısınız? Aramıza kundak tohumları ekmeye, barışı bozmaya, bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara temerrüt 2023’te Tayyip Erdoğan’a, DOĞRU Fırka’ye topluluk çıkmaya amade mısınız? İşte Van. Sizleri tebrik kartı ediyorum. Programımızın kandırıcı olmasını diliyorum. Çalışma veren, hız gösteren arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. İnanıyorum ki Van, Recep Tayyip Erdoğan’a gine cemaat çıkma. ‘Acaba DOĞRU Tümen bölgede hangi yapacak? Van’birlikte hangi olacak’ diyenler şahit olsunlar, görsünler kim toyluk burada. SELIM Öğür gençlerin, Kürtlerin, Çerkezlerin, Türklerin partisi. Van yaktığı bu meni fişeği ile bütün Türkiye’ye kat sayı olacak.”

Festival havasındaki etkinliğin birliğin, beraberliğin, gönlünde sulh olanların, aklında, zihninde beraberlik olanların nişanesi olacağını vurgulayan Kandemir, “2023’te AK Parti sandıktan birinci parti yerine çıkma, Cumhurbaşkanımız dahi Türkiye yüzyılının lideri olacak.” dedi.

“Akıllıcasına aynı iş yaptığımı zaman açık aynı şekilde görebiliyorum”

DÜRÜST Parti Genel Format Bilgisizlik Kolları Başkanı Eyyüp Kıymetiharbiye İnan bile “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum SELIM Parti”ye programının üçüncüsünü Van’üstelik gerçekleştirdiklerini belirtti.

Van’bile 2023’te terörün değil, sunturlu bire bir enerjinin, adamakıllı gençliğin haykırışının yükseleceğini kaydeden İnan, “Bunu temelli adına hissedeceğiz. Van’da zaman gençler bire bir curcunalı veriyor. ‘Vanlı gençlerin partisi, Kürtlerin partisi SELIM Fırka, Kürtlerin başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ diyor. Bunu benzeri Kürt kardeşiniz kendisine söylüyorum. Yıllar geçmiş ilk defa oy kullanacağımda haddinden fazla heyecanlıydım. Hem memleketimiz hem üstelik milletimiz üzere önce oyumu SELIM Öğür’ye, Recep Tayyip Erdoğan’a verdim. 11 yıl bilahare ne kadar akıllıca ayrımsız iş yaptığımı bugün net aynı şekilde görebiliyorum.” diyerek konuştu.

Gençlerle el ele vererek, toplumsal hayata eskimemiş bir heyecan getirdiklerini anlatan İnan, şehirlerde ve yaylalarda şişman aynı huzurun hakim olduğunu vurguladı.

“Yıldırı bitti”

Çocukların bundan sonra okula gittiğini, derslerine çalıştığını, mühendis, hekim, yazılımcı olduklarını anlatım fail İnan, şunları söyledi:

“Evet bu etraflı sürede biz ne kaybettik? Can kaybettik. Kırk yıl süresince sağlık kaybettik, şüheda verdik. İnsanlarımız, gençlerimiz o mağaralarda heder olup gittiler. Serencam hangi oldu? Yıldırı bitti. Haliyle bitecekti. Deminden o zihniyetin ağzında iri laflar var. Onlara Vanlı gençlerle alay malay şurası gözlemek geçişsiz. Buraya ne hizmeti getirdiniz? Buraya erinç mu getirdiniz? Gençlerin hayatına katkıda mı bulundunuz? Eğitim mi, ati mi, hareket mi önerdiniz? Önerdikleri yalnız mağaralarda yıldırıcı katmak oldu. İşte gördünüz. Yıllarca şehremaneti başkanlığı yaptılar. Şu ortamı Vanlı gençlere yerinde gördüler mi? Hepiniz bu şehirde yaşadınız. Van’ı, Diyarbakır’ı, Hakkari’yi Şanlıurfa’yı Ağrı’yı hizmetle buluşturdular mı? Şehrin gençlerine, eğitimler amacıyla eskimemiş fırsatlar sundular mı? Yararlı. Mazi Hakkari’deydim, alelacayip aynı galeyan vardı. Ağrı’üstelik muadele ortamı var. Hakkari’den Van’a tün üç buçukta geldim. Iri tıpkısı cüret ve huzurla geldim. Bir Zaman bu var mıydı? Yoktu. Bunu Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Hakkari’ye havalimanı yapacağımız ant tüm 98 defa saldırdılar. ‘Yapamazsınız’ dediler çünkü bu bölgeye havalimanı, sefer ve köprüyü reva görmediler. Şimdi birileri ‘niye kere, havalimanı yaptınız?’ diyor. Buranın gençleri için ve istihdamı üzere yaptık.”

“Vanlı gençler Recep Tayyip Erdoğan’la geleceğe yürüyecek”

“Bu zamana kadar şunu söyledik. Ayrımsız siyasi parti, terör yardakçısı, terörün uzantısı dedik. O fırka HDP’ydi?” diyen İnan, şunları kaydetti:

“Zaman bundan sonra Türkiye’bile terörün uzantısı ikinci tümen var. O dahi Cumhuriyet Altını Halk Partisidir. Mersin’üstelik şehit olan Sedat Gezer’i rahmetle anıyoruz. Ruhu şen olsun. Onu şehit fail alçak teröristler ne partinin raporunda çıktı? Cumhuriyet Halk Partisinin raporunda çıktı. Zaman terör örgütü referansıyla konuşuyorlar. Türkiye’bile artık iki parti terörün uzantısıdır. Biri HDP ötekisi ise CHP’nin ta kendisidir. Bu nedenle tığ burada 2023 Türkiye’sine açık bir cevap veriyoruz. Diyoruz ki Van’üstelik gençler daha fazla teknolojiyle, elan aşkın içtimai aktiviteyle, daha aşkın kariyer merkezleriyle buluşacak. Vanlı çoluk çocuk Recep Tayyip Erdoğan’la geleceğe, 2053 ve 2071’e yürüyecek. Van’a yeryüzü istekle duygularımızla geldik. Sizlere şurası gözlemek istiyorum. Van’dan anca aynı curcunalı verin kim İzmir’dahi yankılansın. 2023’te gençlerin başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden başkan yapmaya var mıyız? Gençlerin partisi DÜRÜST Öğür’yi yeniden kudret yapmaya var mıyız? İlk oyumuz Recep Tayyip Erdoğan’a”

Konuşmaların ardından DJ Emre Kınay görüntü aldı, çoluk çocuk halay çekti.

Programa, DOĞRU Tümen Van milletvekilleri İrfan Kartal, Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas, Cumhur Reisi Başdanışmanı Gülşen Orhan, DÜRÜST Parti MKYK Üyesi Belgit Kayatürk, SELIM Öğür Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve kaymakamlık şehremaneti başkanları bile katıldı.

Share: