Antalya ve çevre illerde KPSS heyecanı başladı

Antalya ve çevre illerde Istimara, Seçme ve Numara Merkezince (ÖSYM) 31 Temmuz 2022’de planlı oturumları tahrip edilen 2022- KPSS Lisans Genel Kabiliyet-Genel Hars Sınavı başladı.

Adaylar, saat 10.00’bile başlayan sınavlar üzere erken saatlerde sınav salonlarına geldi.

Sınava methal belgeleri ve kimlikleri arama edilerek salonlara alınan adayların çanta, şapka, saat, cüzdan kabilinden aksesuarlar, el telefonu, anahtarlık, kablosuz iletişim sağlayıcı cihazlar, kulaklık, kolye, hızma, kelepçe, yüzük, broş, pencere ve metal içerikli eşyalar, elektronik-mekanik cihazlar, müsvedde kağıt, defter, ibret notu, tezkere, sözlük, dergi, gazete ve aynı yayınlar ile çizgilik, yayçizer, zaviye ölçer ve tıpkı araçları yanlarında bulundurmalarına müsaade verilmedi.

Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ne kapının kapanmasından sonradan koşarak vasıl benzeri karı aday, medrese yetkililerinin saatin cemi 10.00 olduğunu ayırt etmeleri üstüne başlık açılarak içeri alındı.

Bir birçok an bilahare mevrut tıpkı eksantrik karı aday de binaya giremedi.

Isparta’birlikte ise Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde sınava geç artan bire bir kadın aday gözyaşlarını tutamadı.

Sınav yetkililerine “Otobüsten inerken kimliğimi düşürmüşüm. E-devletten kimlik belgesi çıkartmak üzere kırtasiyeye gittim. Fasıla önceki.” diye durumunu anlatan eş namzet, imtihan antre saatinin geçtiği gerekçesiyle binaya alınmadı.

Adaylara, 120 sorudan oluşan umumi kabiliyet ve umumi hars testleri için 130 zaman müddet verildi.

Muğla ve Burdur’bile de celse başladı.

Share: