Kubat’tan 30 Ağustos Zafer Bayramı konseri

30 Ağustos Galebe Bayramı’nda Kemer’birlikte tayf alan Kötü, vatandaşlara keyifli anlar yaşattı.

Antalya Kemer’bile kortejle başlayan 30 Ağustos Galibiyet Bayramı kutlamalarına Tümsekli Kaymakamı Hüseyin Çam, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Cingöz Komutanı Binbaşı Ramazan Ergel, Tümsekli Itimat Müdürü Bahir Yılmaz, Tümsekli Belediye Başbuğ Yardımcısı Emin Gül, Tümsekli Uray sedir üyeleri Hasan Ulvi Enerjik, Mustafa Tıraş, Cumali Afşin, Mustafa Bilen, Ferhan Dikme, Recep Yılmayan, amme çalım ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Söz, Liman Caddesi’nden devam ederek ilçe stadyumunda sona erdi.

Korteje katılanlar, ellerindeki meşaleler ile Türk bayraklarını sallayarak tebrik kartı coşkusuna kuma olurken, sunuculuğunu TRT seslendirme sanatçısı Aysun Delimsirek Mutlu’nun yaptığı tebrik kartı programında sanatkâr Kötü hayal aldı. Yaklaşık iki saat sahnede artan Şekilsiz, sevilen şarkılarını seslendirirken, kaymakamlık stadını dolduran canlı de Amorf’ın seslendirdiği şarkılara zevcelik etti.

Çocuklar erkekliğe geçmiş adımlarını attı

Kutlamalar bünyesinde Tümsekli Belediyesi eliyle geleneksel ayla mevrut sünnet şöleni da yapıldı. Şehremaneti eliyle ücretsiz adına sünnet ettirilen 118 bala sahneye çıkarak Kaymakam Çam ve Şehremini Topaloğlu ile foto çektirdi. Başbuğ Topaloğlu’nun efe oynadığını öğrenen Biçimsiz, Topaloğlu’nu sahneye davet etti. Topaloğlu, oynadığı zeybek oyunu ile vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Ilçebay Çam, programda yaptığı konuşmasında yurt üzere çokça bedeller ödendiğini belirterek, istiklal önünde büyük adımlar atan başta Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk girmek amacıyla cebe arkadaşları ve şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere minnettarlık dileklerinde bulundu.

Başkan Topaloğlu ise bağımsızlık mücadelesinde Atatürk ve Türk milletinin bir nice kahramanlık destanı yazdığına değinerek, “30 Ağustos Zafer Bayramı hümayun olsun. Bu vatan yalın kat kurulmadı. Kadınıyla, çocuğu ve yaşlısıyla Türk milleti çok şeyden fedakarlık yaptı. Yedi düvele alın boy yazarak düşmanı bu topraklardan attık. Bugün aldırmaz yaşıyor ve nefes alabiliyorsak bu vatanda, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve zırh arkadaşları ile şehitlerimize borçluyuz. 30 Ağustos Utku Bayramı’mız hümayun olsun” diyerek konuştu. – ANTALYAShare: